وکیل شرب خمر ، نگهداری ، خرید و فروش مشروبات الکلی

بهترین وکیل شرب خمر در غرب تهران : شرب خمر یکی از حدود اسلامی است که مجازات شلاق و بسیاری از محرومیت های اجتماعی را به دنبال دارد. اگر با چنین اتهامی مواجه شده اید پیشنهاد می دهیم حتماً با مراجعه به وکیل شرب خمر مسیر حقوقی مناسب را پیش بگیرید.مراجعه به وکیل شرب خمر به معنای حمایت وکیل از مصرف کننده مسکر نیست . اما شرب خمر یکی از جرائم کیفری است که مبانی خاص خود را داشته و بسیاری از مردم جامعه با جزییات حقوق جزا در این زمینه آشنایی ندارند. اگر شما نیز با چنین اتهامی مواجه شده اید پیشنهاد می دهیم با ادامه این مقاله وکیل فرنیان فر را همراهی کنید.

حدود شرب خمر در اسلام و قوانین ایران

نکته ای که باید در همین ابتدا به آن بپردازیم این است که تا چندی پیش شرب خمر در قوانین ایران به استفاده از مشروبات مست کننده(حاوی الکل)محدود می شد و عنوان حقوقی مجزااز سایر قوانین داشت اما امروزه محدوده مواد مست کننده گسترش یافته و صرفاً به شرب خمر محدود نمی گردد. بنابراین موضوع مواد موجود در این زمینه به مجازات مواد مسکر و یا همان مست کننده تغییر یافت و حوزه مجازات تعیین شده در این خصوص به بسیاری از مواد مخدر نیز راه پیدا کرد.

مجازاتی که در شرع اسلام برای شرب خمر در نظر گرفته شده است 80 ضربه شلاق است.اگر چه کمّ و کیف اجرای این احکام در حوزه حقوق جزا بررسی نمی گردد اما در هر صورت باید بدانید که حدود قابل تخفیف، تعلیق، تبدیل و بخشش نیستند و باید طبق موازین اسلامی اجرا شوند. بنابراین اگر جرم فردی متهم به شرب خمر در دادگاه صالح اثبات گردد. محکوم به تحمل 80 ضربه شلاق می گردد.

وکیل شرب خمر

اثبات شمر خمر

در اغلب موارد اثبات شرب خمر یا همان مصرف مشروبات مست کننده صرفاً از طریق اقرار امکان پذیر است. اقرار متهم باید دو بار و به صورت کاملاً رسمی و مکتوب صورت گیرد. متهم در زمان اقرار باید در سلامت عقل و هوش باشد. هر گونه اقراری که از روی ترس یا اجبار نیروهای انتظامی و یا اغیار باشد در صورت اثبات، اقرار را بی اثر می کند.

شهادت یکی دیگر از طرق اثبات شرب خمر است. در این خصوص باید دو مرد عادل شهادت بدهند که متهم شرب خمر نموده و شهادت آن ها در یک زمان واحد با بیانات یکسان صورت گیرد. علم قاضی که با مشاهده فیلم ها، اسناد و مدارک موجود و … به دست می آید یکی دیگر از ادله اثبات دعوی در ایران است.

وکیل شرب خمر چگونه به شما کمک می کند؟

سوالی که قطعاً ذهن شما را به خود مشغول می کند این است که در چنین شرایطی وکیل شرب خمر چگونه می تواند به کمک متهم بیاید؟ پاسخ این سوال را در موارد ذیل بیان کرده ایم:

  • ممکن است مایعی که شما مصرف کرده اید واقعا مسکر نبوده باشد. بهتر است تا پیش از حضور وکیل کیفری از اقرار در این خصوص امتناع کنید. شما از لحاظ قانونی هیچ گونه اجباری در خصوص اقرار به شرب خمر نخواهید داشت.
  • اگر یقیین دارید مایعی که مصرف کرده اید مسکر بوده و به این علت متهم شده اید پیش از آغاز تحقیقات مقدماتی و در محضر خداوند و افرادی که پرونده شما را در دست بررسی دارند توبه نمایید که دیگر هرگز مرتکب چنین گناهی نخواهید شد.
  • اگر در مراحل مقدماتی توبه نکرده اید و حکم شلاق صادر شد.می توانید باز هم توبه کرده و با ادای آن در محضر دادگاه درخواست عفو نماید. در برخی از موارد محکومان به شلاق از این طریق توانسته اند مشمول عفو رهبری و رافت اسلامی شوند. البته ناگفته نماند که توبه صرفاً شامل کسانی که برای اولین بار به چنین جرمی متهم می شوند کاربرد دارد.
  • اگر شرب خمر شما از طریق دستگاه های الکل سنج اثبات شده است و یقین دارید که شرب خمر نکرده اید به هیچ وجه اقرار نکرده و درخواست آزمایش از طریق پزشکی قانونی را بدهید. تا کنون بارها و در سراسر جهان اثبات شده است که دستگاه های تست الکل نیز دچار اشتباه می شوند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *