وکیل جرم زورگیری و مجازات آن در قانون

بهترین وکیل جرم زورگیری در تهران : زمانی که فقر و فشار اقتصادی در جامعه زیاد می شود شاهد رشد فزاینده جرایمی همچون زورگیری ، سرقت و… در سطح جامعه خواهیم بود جرم زورگیری و همچنین اخاذی عمدتا با تهدید و ارعاب قربانیان همراه است و به همین دلیل مورد توجه قانونگذار قرار گرفته.

  • به نظر شما نقش وکیل جرم زورگیری در چنین پرونده هایی چیست؟

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با وکیل فرنیان فر همراه باشید.

وکیل جرم زورگیری

نگاهی به جرم زورگیری

جرم زورگیری ممکن است به صورت ساده و یا مشدد واقع شود. در قوانین کیفری ایران جرم زورگیری تشابهات فراوانی با جرم اخاذی دارد و عموما به سرقت مقرون به نزدیک است. در یک تعریف ساده جرم زورگیری به اعمال فشار، ترس، تهدید همراه با ارعاب قربانی به منظور دریافت مال و یا وجه همراه با زور و رفتار خشونت آمیز است. اخاذی نیز تعریف مشابهی دارد با این تفاوت که احتمال دارد قربانی مجبور به انجام کاری شود که هیچگونه تمایل و رغبتی برای آن ندارد.

سرقت مقرون به آزار نیز می تواند در ردیف جرم زورگیری و اخاذی قرار گیرد. مجازات جرم زورگیری حسب مورد متفاوت است. اگر جرم زورگیری از طریق سلاح سرد یا گرم صورت پذیرد مجازات آن تا ۷۴ ضربه شلاق و شش ماه الی دو سال حبس تعزیری می باشد. هرگاه جرم زورگیری بدون توسل به سلاح سرد یا گرم باشد مجازات آن ۱ الی ۷۴ ضربه شلاق و یا حبس تعزیری از دو ماه الی دو سال خواهد بود. ساده و مشدد بودن جرم زورگیری نیز از این طریق مشخص می گردد.

چنانچه جرم زورگیری به نحوی صورت پذیرد که موجب ارعاب شهروندان و برهم خوردن نظم عمومی جامعه شود، ممکن است عمل ارتکابی محاربه باشد که مجازات آن اعدام خواهد بود.

به منظور شکایت از جرم زورگیری می توانید با مراجعه ی حضوری به کلانتری محل وقوع جرم، شکایت خود را مطرح کنید. همچنین امکان ثبت شکایت از طریق مراجعه به دفاتر خدمات قضایی نیز وجود دارد. اقرار متهم، شهادت دو شاهد حاضر در صحنه و امارات و قرائن موجود می تواند به اثبات جرم زوگیری کمک کند.

وکیل جرم زورگیری

جرم زورگیری با ابعاد حقوقی و کیفری گسترده ای همراه است. عموم پرونده های کیفری فرایند دادرسی پیچیده ای دارند و حضور وکیل آگاه و باتجربه در روند دادرسی ضروریست. از نظر حقوقی تمامی وکلای پایه یک دادگستری صلاحیت قانونی ورود به پرونده های کیفری را دارند و مانعی از این نظر وجود ندارد. اما از باب تجربه و تخصص قطعا تفاوت های مهمی وجود دارد که نبایست از نظر دور داشت. قطعا حضور وکیل متخصص و باتجربه می تواند فرایند دادرسی پرونده ی شما را را تسهیل نماید و آن را در مسیر قانونی درست قرار می دهد.

وکیل امور کیفری و جرم زورگیری با تسلط کامل بر قوانین این حوزه می تواند بهترین دفاعیات و لوایح را ارائه دهد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *