مجازات همجنسگرایی مردان و زنان در ایران (مردان و زنان)

مجازات همجنسگرایی برای مردان و زنان در قوانین ایران :  همجنسگرایی و گرایش به جنس موافق از آغاز پیدایش خلقت وجود داشته و پا به پای تکامل بشر ادامه دارد. علی رغم اینکه علوم پزشکی و روانشناسی تا حد زیادی این قضیه را موجه و علمی نشان می دهند، در بسیاری از نظام های حقوقی دنیا از جمله ایران همجنسگرایی پذیرفته نشده و قوانین و مجازات های سختگیرانه ای در رابطه با آن در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه دین اسلام نیز آن را به شدت محکوم کرده و به عنوان یک گناه از آن یاد می کند.

مجازات همجنسگرایی مردان و زنان

همجنسگرایی با پیامد ها و آثار مختلفی همراه است و می تواند تبعات منفی زیادی به همراه داشته باشد. این مورد در جوامع اسلامی اهمیت فراوانی دارد و از این رو مورد توجه قانونگذار ما قرار گرفته است. آیا از مجازات همجنسگرایی در ایران اطلاعی دارید؟ در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

همجنسگرایی از منظر قوانین ایران

از نظر حقوقی همجنسگرایی به عملی اشاره می کند که فردی به جنس مخالف خود گرایش دارد و با او رابطه ی جنسی برقرار می کند. استمرار این قضیه بسیار مهم است و با یک بار اتفاق افتادن آن نمی توان همجنسگرایی را به شخصی نسبت داد. بنابراین شخص بایستی این عمل را در یک بازه ی زمانی مشخص تکرار کند و قصد و نیت او کاملا مشخص باشد.

همجنسگرایی می تواند علل و دلایل مختلفی به همراه داشته باشد. گاه یک اختلال ژنتیکی است و گاه از اختلالات شخصیتی و روانی افراد نشات می گیرد. اما در هر صورت قانونگذار ایران به دلایل و علل همجنسگرایی توجهی ندارد و برای آن مجازات تعیین نموده است.

همجنسگرایی در مردان

از منظر نظام حقوقی ایران همجنسگرایی در مردان لواط نامیده می شود. لواط به معنای رابطه ی جنسی کامل یک مرد با مرد دیگری است. دخول آلت جنسی مردانه در دبر مردی دیگر به عنوان مبنای لواط است و اثبات آن ضروریست.

در نظر داشته باشید که تفخیذ نیز می تواند جزء مصادیق همجنسگرایی به حساب بیاید. تفخیذ به معنای قرار دادن اندام تناسلی مردانه در ران مردی دیگر است. البته طبیعتا گرایش جنسی فرد با یک بار ارتکاب مشخص نخواهد شد و برای اثبات همجنسگرایی این اعمال بایستی به کررات صورت پذیرد.

همجنسگرایی در زنان

اصطلاحی که برای همجنسگرایی زنان به کار برده می شود، مساحقه است. مساحقه به معنای قرار دادن آلت جنسی زنانه بر آلت جنسی زنی دیگر است.

مجازات همجنسگرایی در ایران چیست؟

در رابطه با مجازات همجنسگرایی در ایران بایستی مجازات زن و مرد را جداگانه مورد بررسی قرار داد.

مجازات همجنسگرایی در مردان به شرح زیر است

قانون گذار برای دسته ای از موارد همجنسگرایی مجازات اعدام را در نظر گرفته است و شرایط اثبات آن نیز در قانون احصاء شده .

اگر فاعل این جرم مجرد باشد و یا با رضایت مفعول به این عمل مبادرت ورزد، صد ضربه شلاق حدی به عنوان مجازات لواط در نظر گرفته شده. حد تفخید نیز برای فاعل و مفعول آن صد ضربه شلاق است.

برای فرد مفعول در لواط مجازات اعدام در نظر گرفته شده ، مگر اینکه ثابت شود عمل لواط با عنف و اکراه صورت پذیرفته است.

مجازات همجنسگرایی در زنان شامل موارد زیر می باشد

بر اساس قانون مجازات اسلامی مجازات جرم مساحقه صد ضربه شلاق است که در رابطه با فاعل و مفعول آن اعمال خواهد شد. همچنین مسلمان و غیرمسلمان بودن فاعل و مفعول در مجازات مساحقه تفاوتی ایجاد نمی کند.

مشاوره حقوقی تخصصی

همجنسگرایی از منظر قوانین ایران و شریعت اسلامی جرم است و از نظر عرف جامعه به شدت نکوهش شده. به طور کلی نظام حقوق ما معتقد است گرایش به جنس مخالف می تواند نظم و امنیت عمومی جامعه را به چالش بکشد و آثار و تبعات منفی بسیار زیادی به همراه دارد. البته قانونگذار ایران دید مطلقا منفی به این قضیه ندارد و راه حل عمل تغییر جنسیت را برای آن در نظر گرفته. اما در نظر داشته باشید که همجنسگرایی در هر شکل و شرایطی جرم است و راه حلی برای فرار از مجازات آن وجود ندارد.

در رابطه با مجازات همجنسگرایی اعم از لواط، تفخیذ و مساحقه بخشش لحاظ نمی شود مگر در یک مورد. هرگاه مرتکب جرم لواط پس از شهادت شهود توبه کند، مجازات او ساقط خواهد شد. حضور یک وکیل کیفری می تواند جزئیات قانونی بیشتری در اختیار شما قرار دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *